رنگ صنعتی و مزایای آن

رنگ صنعتی

با این مقاله درباره از رنگ صنعتی از سندبلاست کاران همراه ما باشید. در صنایع گوناگون و برای ادامه روند این سیستم، محصولات و تجهیزات به روز زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که یکی از ضروری‌ترین آن‌ها رنگ صنعتی است. شاید عده‌ای از شما این محصول را دیده و حتی خریداری کرده باشید، ولی از جزئیات و ویژگی‌های آن اطلاع نداشته باشید. داشتن یک مدیریت درست و ایده‌آل زمانی شکل می‌گیرد که قبل از تهیه محصول مورد نظر تحقیقات لازم را انجام داده و در واقع بدانید محصولی که قصد تهیه کردن آن را دارید به چه دردی می‌خورد. در این صورت است که با آگاهی کامل می‌توانید در این راه و برای ادامه روند فرآیند صنایع مختلف قدم بردارید. 

رنگ صنعتی چیست؟

موضوع اصلی که ابتدا باید بدانید، این که اصلا این محصول چیست و از چه متریالی ساخته شده است. رنگ صنعتی محصولی می‌باشد که در دسته رنگ‌های دو جزئی قرار دارد. منظور از دو جزئی بودن این رنگ این که از دو متریال (رزین، مواد رنگزا و افزودنی‌ها) و سخت‌کننده (هاردنر) تشکیل شده است. در واقع برندهای مطرح این محصول را برای عرضه در دو ظرف جداگانه تولید می‌کنند. سپس بعد از تهیه کاربر برای مصارف مورد نظر، باید محلول دو ظرف را با یکدیگر مخلوط کرده تا رنگ اصلی مورد نیاز به دست آید. این محصول به دلیل پرکاربرد بودن در انواع رنگ اپوکسی دو جزئی، رنگ رویه پلی یورتان دو جزئی، رنگ آستری و رویه روغنی آلکیدی و رنگ مقاوم به حرارت ساخته شده است.

رنگ صنعتی

رنگی که تولید و در صنایع به کار برده می‌شود، در اصل بر پایه رزین اپوکسی و رزین پلی یورتان ترکیب شده‌اند که از جمله مهم‌ترین رنگ‌های مورد استفاده در صنایع به حساب می‌آیند. قسمت پایه این محصول از واحدهای کوچکی به نام اولیگومر تشکیل شده، که گروه فعال اپوکساید را شامل خواهد شد. که در نهایت با ترکیب هاردنر یک ماده مستحکم، قوی و پایدار را با پوشش قوی به وجود می‌آورند. این نوع رنگ از ویژگی‌های اصلی مهم برخوردار می‌باشد، که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

شرکت‌های تولیدکننده زیادی در ساخت و ارائه این محصول روز به روز در حال فعالیت هستند، که اگر دوست دارید بهترین نوع و انواع رنگ صنعتی را در هزینه عالی برای صنعت خود تهیه کنید، باید به کارخانجات معتبر مراجعه کنید. به جای رفتن به نزدیک‌ترین فروشگاه، بهتر وقت و زمان مناسبی را در روز در نظر بگیرید و برای تهیه این محصول خاص و مهم تحقیقات لازم را انجام دهید و سپس به یک کارخانه معتر مراجعه کنید. نتیجه مراجعه به یک برند مطرح، تهیه این محصول در کیفیت عالی و مناسب‌ترین قیمت رنگ صنعتی خواهد بود.

مزایای رنگ صنعتی

یکی از پرکابردترین انواع تجهیزاتی که در صنایع به کار برده می‌شود، قطعا رنگ صنعتی است. در این قسمت از مقاله مهم ترین و بهترین مزایای این رنگ ساده را بررسی می کنیم:

  • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول، استحکام بالا، چسبندگی قوی با سطح کار، برگشت‌ناپذیری رنگ است.
  • انواع رنگ‌های صنعتی از ویژگی‌های چون برگشت‌ناپذیری رنگ، مقاومت بالا به عوامل خورنده، مقاومت بالا به حلال و قابلیت‌های اعمال با ضخامت بالا برخوردار هستند.
  • از این محصول در ساخت‌های مخصوصی در مخازن آب شرب استفاده می‌شود؛ که گونه‌ای از رزین‌های اپوکسی می‌باشند که فاقد حلال است و یک پوشش سخت ایجاد می‌کند.
  • تولید شده تحت استاندارد ملی و تاییدیه وزارت بهداشت

قیمت رنگ صنعتی

کاربردهای رنگ صنعتی

هر محصولی که توسط برندهای گوناگون طراحی و تولید می‌شود، قطعا وظیفه مهمی را به عهده دارد و برای هدف خاصی تولید شده است. رنگ صنعتی نیز در در صنایع گوناگون آب، گاز، بخار و هوا نقش به خصوصی را ایفا می‌کند و بسیار تاثیرگذار و مهم است. با ما همراه باشید تا با کاربردهای مهم رنگ صنعتی آشنا شوید. این کاربردها شامل موارد ذکر شده در زیر می‌باشد:

  • مورد استفاده در محیط‌های صنعتی، رنگ‌آمیزی و پوشش‌دهی محصولات صنعتی و رنگ‌های ساختمانی در محیط‌های مسکونی
  • این محصول نقش به سزایی را ایفا می‌کند و باعث حفاظت از سطوح، حفاظت از وسایل و تجهیزات در مقابل عوامل مختلف محیطی مانند رطوبت، شرایط جوی خورنده، تماس مستمر با آب، آتش‌سوزی، حلال‌های صنعتی، سایش مداوم و …. می‌شود.
  • همچنین از این محصول می‌توانید برای رنگ‌های ساختمانی با هدف زیباسازی به ساختمان و دلپذیر کردن محیط زندگی استفاده کنید.
  • به کار برده شدن در محصولات ساختمانی، تجهیزات ساخت و ساز، پروژه‌های معماری و تجهیزات کشاورزی

در واقع این نوع رنگ یک پوشش و محافظ قوی و محکم است که از خراش و خوردگی در تجهیزات جلوگیری می‌کند. این محصول بسیار کم هزینه خواهد بود و براق و انعطاف‌پذیر است. با خیال آسوده می‌توانید انواع این محصول را تهیه کنید زیرا از عمر طولانی مدتی برخوردار است. رنگ‌های تولید شده توسط برندهای گوناگون از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند، که  در صنایع گوناگونی به کار برده می‌شوند. این محصول از چنان اهمیتی در صنعت برخوردار است، که نمی‌توان ارزش و اعتبار آن را نادیده گرفت. پس با خیال آسوده از نمایندگی برندهای مطرح یک خرید ایده‌آل را تجربه کنید.

 

ما در یک مقاله به طور کال به بررسی سند بلاست و نکات مربوط به آن می پردازیم.

 

رنگ صنعتی چیست