سندبلاست بتن

در این مقاله از سندبلاست کاران به بررسی نحوه انجام سندبلاست بتن می پردازیم. تاریخچه سندبلاست باز می گردد به مخترع اولین دستگاه سندبلاست درجهان با نام Benjamin Chew Tilghman. تیلگمن توانست دستگاهی را اختراع کند که بتواند ذرات ماسه را با شدت به روی سطح شیشه پرتاب کند و با این کارخدمت بزرگی به جامعه بشریت کرد،زیرا دربسیاری از موارد هزینه روش های جایگذین برای تمیزکاری و آماده سازی قدیمی سطوح نسبت به سندبلاست بسیار گران قیمت وگاها غیرممکن است. روش کارسندبلاست به این صورت است که ماسه های ساینده که اکثر آن ها از جنس سیلیس ،مسباره و اکسیدفلزات هستند با استفاده از فشار کمپرسور شتاب می گیرند و روی سطوح بتن پاشیده می شوند. با این کار در سندبلاست بتن باعث تمیز و صاف شدن بتن ها می شود که این کار به استحکام آن ها کمک می کند و در پروژه های ساخت ساز و سوله سازی اکثرا از سندبلاست بتن استفاده می کنند.

یک سطح بتنی مناسب برای کارهای ساخت ساز نباید ناهمواری و آلودگی یا پستی و بلندی داشته باشد. به همین علت سندبلاست بتن انجام میشود تا سطح بتن ها را به بهترین شکل ممکن برای ساخت و ساز آماده کند. برای از بین بردن انواع کثیفی و آلودگی، ناهمواری و پستی و بلندی، طرح های گرافیکی و رنگ های قبلی، از سندبلاست بتن استفاده می کنند تا بتنی آماده و تمیز برای ادامه فعالیت انجام دهند. این روش باعث می شود تا از هزینه های خرید بتن جدید نیز کاسته شود زیرا شما دیگر نیازی به بتن تمیز و جدید ندارید.

سندبلاست فلزات

سندبلاست بتن
سندبلاست بتن

مراحل انجام سندبلاست بتن 

   

 1. برای جلوگیری از خسارات ناشی از عملیات سندبلاست باید اقداماتی در داخل و اطراف منطقه سندبلاست در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، تمام اشیاء یا مواردی را که می‌توان خارج کرد را بردارید، اقلامی را که نمی‌توان خارج کرد و سطوح را بپوشانید. مثل پنجره ها، و هر سطحی که در اطراف منطقه عملیات وجود دارد را بپوشانید.
 2. اگر سندبلاست در مناطق بسته مانند گاراژ انجام می شود، لازم است تهویه هوای کافی فراهم شود.
 3. کارگران باید از عینک ایمنی، لباس های مجهز به هود و ماسک تنفسی استفاده کنند تا از استنشاق ذرات گرد و غبار در حین عملیات سندبلاست جلوگیری شود.
 4. اگر نیاز به بستن قالب و شابلون های اماده است از قبل نصب کنید.
 5. مخزن سندبلاست را پر کنید
 6. کمپرسور را روشن و فشار را تنظیم کنید.
 7. از بالا به پایین شروع به انجام سندبلاست بتن کنید.

 

درعملیات سندینگ(سندبلاست)سطح قطعه مات یکدست می شود که درجه زبری ایجادشده بر روی سطح بستگی به جنس ودرجه درشتی ساینده مورداستفاده در دستگااه را دارد. سندبلاست بتن بوسیله ذرات مختلف مانند ماسه سیلیسی، گریت آهن، پودر اکسید آلومینیوم و غیره انجام می پذیرد که هر کدام سطح مخصوص به خود را از حیث رنگ و درجه صافی ارائه می دهند. هر قدر دانه بندی و مش ذرات درشت تر باشد پروفیل ایجاد شده سطح زبرتر خواهد بود؛ البته این امر به عوامل دیگری مانند فشار هوای مصرفی و فاصله یا زاویه برخورد ذرات نیز بستگی دارد.

ما در شرکت خدماتی سندبلاست کاران از افراد و نیروی سندبلاست کار متخصص و ماهر بهره می بریم. همچنین کیفیت کاری ما برند ما را تشکیل میدهد که سعی داریم از بهترین متریال و مواد استفاده کنیم. برای ارتباط با ما و اطلاع از قیمت ها با شماره 09123992597 یا 55886798-021 تماس بگیرید. 

سندبلاست بتن
سندبلاست بتن

مزایای سندبلاست بتن 

سندبلاست مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

 • مقرون به صرفه بودن 
 • کارآمد بودن
 • نتایج بهتری را در مقایسه با سایر روش های مرسوم ارائه دهید
 • سرعت بالایی در انجام کارها دارد.

Post Author: مدیر سایت